Vēsture

Pašreizējā saimnieka Jāņa Medņa vecvectēvs Gusts Mednis no Lauteres barona izpirka zemi Viešupītes krastos. Uz upītes izracis dzirnavu dīķi, Gusts 1876. gadā uzceļ Kučuru dzirnavas.

Gusta dēlam Jūlijam ir 3 bērni – Jānis, Milda un Marta. Jānis Mednis . 1934. gada Jāņos apņem par sievu Olgu Niedrīti. Ģimenē piedzimst Zigurds, Indra un Dzintra. Medņi nodarbojas ar graudu malšanu un gatera pakalpojumiem.

1949. gada 25. martā Medņu ģimeni izsūta uz Sibīriju – Amūras apgabalu pie Zejas upes. 1954. gadā Sibīrijā mirst Jānis Mednis, nesagaidījis sava jaunākā dēla Jāņa Medņa piedzimšanu. 1957. gadā Olga ar 4 bērniem atgriežas Latvijā, bet valdības politikas dēļ ne savās dzirnavās.

1990. gadā tiek atjaunotas Jāņa Medņa tiesības uz tēva īpašumu un izveidota zemnieku saimniecība ar zemes platību 40,9 ha. Pirmais rūpals graudu malšana un putraimu skaldīšana noris līdz 2000. gadam, līdz mazās dzirnavas, nespējot konkurēt ar lielajām, pārtrauc savu darbību.

2001.gadā Daina un Jānis iestājas asociācijā „Lauku ceļotājs” un 29. jūnijā uzņem pirmos klientus mazajā lauku pirtiņā.

2003. gadā vecās dzirnavas tiek rekonstruētas par viesu māju un 6. jūnijā tajā notiek pirmās svinības.2008. gadā top guļbūves brīvdienu māja.

Meklējat īsto vietu kur nosvinēt fantastiskas kāzas?

Sazinieties ar mums – mēs jums palīdzēsim radīt pasaku!